Facebook a jejich „cenzura“

To, že jsem velký odpůrce Knihy obličejů, je Vám asi známo, ať již z minulých příspěvků nebo z rozhovoru se mnou. Nicméně, velmi mně vadí, pokud se někdo rozhodne cenzurovat internet. Internet má být dle mého názoru zcela svobodný prostor, kde mají možnost vyjádřit se všichni bez rozdílů. Každý má pak možnost si vyhledat informace dle svého gusta, nebo navštívit stránky, se kterými třeba i bytostně nesouhlasí, třeba jen z důvodu vytvoření si ucelenějšího obrazu o problematice, která ho zajímá.

To, že se pan Marek Horskýcukr snaží vytvořit ze svého „ukradeného“ pseudodíla paralelní internet s pravidly, která určuje jen on, je podle mě jen další důvod, proč ksichtoknihu, jakožto zcela zbytečnou věc, ignorovat a nepoužívat.

Cenzura v jejich podání je však poněkud jednostranná: toto jim totiž zřejmě nevadí.  Z toho je mi úzko a to mě děsí. Ne z nějakých komentářů, ať už extrémně levých, či extrémně pravých. Hlavně, že před to video dají upozornění. Z čehož jasně plyne, že o tom videu moc dobře vědí, ale nemají potřebu jej cenzurovat.

Vždy jsem byl odpůrce F. Nyní to slovo v originále ani nevyslovuji.