Jdeme na houby – ale s vypnutým mobilem !

Mobilní operátoři hodlají analyzovat svá objemná data vycházející z pohybu mobilních přístrojů, tedy z pohybu lidí a s těmito informacemi obchodovat. Praktická ukázka v praxi: Jdete na houby, bloumáte po lese a tak jako obvykle je každý pohyb vašeho mobilního telefonu uchováván. Z toho vyplývá, že pokud se zastavíte (stejné souřadnice opakující se v čase), znamená to, že jste nejspíše narazili na plácek s houbami. Stačí vytvořit vhodný filtr a hle: máme tu přesnou mapu míst, kde rostou houby. Komu tyto informace prodají? Profesionálním sběračům, kteří budou mít na to, aby si tyto, zajisté ne zrovna levné, informace koupili. Pak naběhne banda profíků a Vaše místa budou vybraná. Takže bacha na to až půjdete na houby. VYPNOUT MOBILY!!!

P.S. bohužel toto není vtip, ale současná realita a analogicky z toho lze odvodit spoustu jiných situací, kdy je lepší mobil vypnout. Tohle si nedovedl představit ani Orwell.

edit: další analyzátor a prodejce informací je samozřejmě Google…

edit 2: čeho se obávám za několik let?: vypnutý mobil = automatické podezření na nějakou nekalou činnost a zařazení Vaší osoby na index pochybných. Resp. zákonná povinnost mít zapnutý mobil nebo nějakou jinou formu komunikátoru. Pokud ovšem nebudeme mít všichni „pro jistotu“ sledovací čipy, které samozřejmě primárně nebudou sledovací, ale budou nám mít údajně zjednodušit a zpříjemnit život.

edit 3: jen pro informaci: již dnes lze spojením patřičným databází resp. dotazem do různých databází o vás zjistit v podstatě téměř vše: co jste kdy dělali, jaké jsou vaše zvyky, s kým se stýkáte, dodržujte-li dopravní předpisy, co máte rádi k jídlu a spoustu  a spoustu dalších věcí – raději nevědět? Ne, je nutné to vědět.