Naivní představa o fotovoltaickém ostrovním systému

Člověk by si řekl, že se v budoucnu odřízne od polostátního (v některých zemích soukromého, ale lobisticky velmi silného) molochu energetických společností a bude si vyrábět energii sám pro vlastní spotřebu pomocí systému tzv. ostrovní elektrárny. Vývoj baterií a solárních panelů a jejich snižující se cena tuto představu podporují.

ALE to tvrdě narazí na stát (na jakýkoliv). Chceš být nezávislý? Tůdle nůdle na to zapomeň! A že by jsi přestal něco platit státu – toho nikdá nebude. Prostředky na to máme: Vytvoříme / upravíme zákon.

Do rozvodné sítě se budeš muset připojit, aby bylo jasné kolik jsi vyrobil, a to pod pohrůžkou pokuty 30.000.000 € !!!! a platit daň jako kterýkoliv jiný výrobce připojený do rozvodné sítě.  Jo a abychom to mohli kontrolovat, zřídíme solární policii, která bude mít  přístup na pozemek a kompetence k domovní prohlídce bez svolení soudu.

Tedy žádné solární ostrovy resp. tzv. ostrovní systémy !!!

A tím vším se budeme hezky inspirovat ne ŠPANĚLSKU, kde toto vše výše napsané, prosadila a již zavedla, prosím pěkně, PRAVICOVÁ vláda.

 

http://www.thelocal.es/20140321/sun-tax-talk

http://www.thelocal.es/20131112/spains-solar-police-to-kick-in-your-door