Rozloučení s Avastem.

Tak a už mám Avast jen na třech firmách (z 80) Při posledním rozloučení jsem si Avastu dovolil zaslat následující zpětnou vazbu:

Již podruhé Avast poškodil společnost, ve které spravuji IT. V prvním případě zničil program Daňová kancelář a v druhém případě, nedávno , likvidoval odchozí emaily, bez jakékoliv hlášky, bez jakékoliv chyby. V poště emaily odeslané, zákazníci emaily neobdrželi. Poštovní štít Avastu je „snědl“.  Možná by bylo lepší dělat pořádně antivirovou ochranu a ne se zabývat nesmyslným rozšiřováním funkcí, které člověk beztak nevyužívá a akorát jej obtěžují. Musím také konstatovat, že situace s Avastem silně připomíná situaci s AVG po nástupu „investorů“. AVG je funkčně zcela mimo realitu a Avast směřuje stejným směrem. Hlavně že je půlka Avastu v rukou investorů. S pozdravem správce IT a Váš dlouholetý zákazník Petr Hladký.

P.S. Dříve jsem Avast vehementně propagoval pro jeho jednoduchost a schopnosti v detekci virů. Bohužel toto je již historie. Jen dodám, že „záseků“ má avast opravdu hodně. Z minulosti: Nefunkční síťová veze Pohody po instalaci Avast Pro, řešeno s technickou podporou a nikdy nedořešeno. Pak mnoho dalších excesů, které jsem toleroval jako nadměrnou aktivitu (hujerství) Avastu v označování běžného SW za viry. A abych nezapomněl z poslední doby také znefunkčnění účetnictví Trisoft, samozřejmě po aktualizaci Avastu. Aby účetnictví fungovalo, musel Avast pryč. atd… Jo a také významné perličky z minulosti: pozdní detekce virů, které zaneřádili síťě a počítače, protože Avast jej začal pozdě detekovat. Už je toho prostě moc. Končím s Avastem. Je mi to ale celkem líto. Škoda dobrého antiviru – tedy verze max 4. Pak už to šlo do háje.

 

edit: jako kdybych o tom nepsal… téměř hned po napsání tohoto příspěvku (konkrétně 6.10. ráno) jsem řešil jednu zavirovanou firmu a komplet sežraná data virem hairullah@inbox.lv a co měli za antivir? Avast Pro (placený, žádný free) na pozadí monitoru zelené oči a pod nimi vyděračský text a úplně dole Avast s hláškou „Vše v pořádku“ a smajlík. K tomuto již bohužel nemám komentář…

edit 2: (27.10.) Avast aktuálně na žádné firmě z 80. Stále platná licence? – neřešil jsem, prostě šel pryč.